Dosada forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Nasilje u skolama........

Ići dole 
+3
Koljac new age djubradi
Brankomir
DDrraGaaan
7 posters

Da li ima nasilja u vasoj skoli?
Mnogo
Nasilje u skolama........ I_vote_lcap50%Nasilje u skolama........ I_vote_rcap
 50% [ 2 ]
Ima
Nasilje u skolama........ I_vote_lcap50%Nasilje u skolama........ I_vote_rcap
 50% [ 2 ]
Rijetko
Nasilje u skolama........ I_vote_lcap0%Nasilje u skolama........ I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nema uopste
Nasilje u skolama........ I_vote_lcap0%Nasilje u skolama........ I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 4
 

AutorPoruka
DDrraGaaan
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
DDrraGaaan


Posts : 418
Join date : 06.02.2010
Age : 30

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimePon Feb 22, 2010 1:05 pm

NASILJE U ŠKOLI

UČINIMO NASILJE NEPRIHVATLJIVIM

Svaki dan vidimo to u vijestima. Učitelja je u razredu napao ljutit učenik. Učenik 8. razreda zlostavljan je od bande nasilnika. Tinejdžerku ubio ljubomorni bivši dečko. Nasilje i strah od nasilja su stvarni problemi današnje škole.
Što možemo učiniti povodom toga?
Hoćemo li postati snažni slijedeći škole koje su instalirale detektore metala na ulazima i uposlile čuvare da patroliraju okolicom? Hoćemo li postati pametni, kao one škole koje su provele programe za kontrolu ljutnje, miroljubivo rješavanje konflikta i slično?

Šta uzrokuje nasilje u školama?
Johnson institut iz SAD proveo je dvogodišnju studiju nasilja u školama da bismo jasnije razumjeli sam problem i razvili djelotvorne odgovore. Istraživanje pokazuje da su djeca i adolescenti danas nasilniji nego ikad prije. Za školsku godinu 1995./1996. samo je u kalifornijskim školama prijavljeno više od 22.000 slučajeva nasilja. U nacionalnom istraživanju, gotovo jedan od četiri učenika i jedan od deset učitelja kažu da su bili žrtve nasilja u školi ili u školskoj okolici. Mnogi incidenti nisu nikad prijavljeni. Neki stručnjaci smatraju da zbog nasilja koje je postalo vrlo uobičajeno u medijima, djeca postaju neosjetljiva na nasilje. Neki drže da su korijeni nasilja socijalne i ekonomske promjene koje su prohujale Sjedinjenim Državama u posljednja dva desetljeća. Prezaposleni i financijski sapeti roditelji prazne svoje frustracije na djeci, vičući i tjelesno i emocionalno ih zlostavljajući. Kad djeca tako prolaze u domu, i kad vide sve veću spremnost za prihvaćanje nasilja u društvu, nije ni čudo da toliko njih prihvaća nasilje. Oni gube kontrolu nad svojim postupcima, štoviše gube želju da uopće kontroliraju svoje postupke. Ta djeca odrastaju navikavajući se na nasilje kao na normalan način okončavanja prepirke ili zadovoljavanja želje za posjedovanjem lijepih stvari – jakne, tenisica ili komada nakita. Vjeruju da mogu rabiti nasilje na najmanju provokaciju – kad su gurnuti, uvrijeđeni, kad izgube u igri, ili izgube prijatelja ili djevojku. Ne znaju da je nenasilje bolje ili uopće ne znaju da postoji izbor. Iskustvo im govori da je nasilje najbrži i poštovanja vrijedan način da postignu svoje ciljeve.

Omogućavanje nasilja
Mnogi učitelji odbijaju trošiti dragocjeno vrijeme na discipliniranje učenika koji imaju teškoća s kontrolom. Često razviju psihološke obrane protiv potrebe da učine nešto u vezi s tim. Možda ste zamijetili neke obrane:
Poricanje: »Mi nemamo problema s nasiljem, ali ostale škole imaju.»
Umanjivanje: »Izazivanje i naguravanje su normalna dječja ponašanja.»
Racionalizacija: «Djeca se moraju naučiti boriti, stati za sebe.»
Opravdavanje: «Da imamo manji omjer učenika na jednog nastavnika, mogli bismo učiniti nešto u vezi s nasiljem.»
Okrivljavanje: «Roditelji ne preuzimaju odgovornost za ponašanje svoje djece.»
Izbjegavanje: «Nasiljem u školi se trebaju baviti stručni suradnici i policija, ja sam učiteljica.»
Te obrane za posljedicu imaju nastavak nasilja u školama. Kad učenici vide da ih odrasli u školama ne mogu ili ne žele zaštititi, razviju svoj vlastiti način nošenja s nasiljem – okrivljavanje, zaštitu od nasilnika, skrivanje, ignoriranje, potiskivanje osjećaja ljutnje, straha, frustracije ili krivnje. Neke žrtve zaključuju da su takvi da zaslužuju nasilno ponašanje (ne bi li odrasli reagirali da nije tako?). Obični učenici, videći koliko nasilja se dopušta, pretpostavljaju da je ono u redu i počinju misliti da i oni imaju pravo koristiti ga ili sami postaju žrtve.
Čak i mnogi učitelji koji su svjesni ozbiljnosti problema, ne smatraju da su oni ili školski sustav osposobljeni da djelotvorno interveniraju. Zato oklijevaju suprotstaviti se nasilnicima i pomoći žrtvama, i odlučuju ne prijaviti nasilni incident, očekujući da će problem biti riješen loše ili gotovo nikako ako ga prijave. Učitelji se boje i neprikladnih reakcija roditelja ili čak «osvete» učenika.
Učenički stavovi koji dozvoljavaju nasilje i tolerancija među učiteljima pridonose sustavu koji dopušta učenicima da se ponašaju nasilno izbjegavajući pritom posljedice svog ponašanja. To ne znači da učitelji imaju zle namjere ili ne mare. Čak i kad namjerno ne kažnjavaju učenike zbog nasilničkog ponašanja, učitelji vjerojatno nisu svjesni da takva tolerancija dugoročno šteti učeniku i dovodi druge učenike u potencijalnu opasnost.
Kako možemo škole učiniti sigurnim, podržavajućim mjestima za učenike?
Nazad na vrh Ići dole
Brankomir
Admin
Admin
Brankomir


Posts : 417
Join date : 11.12.2009

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimePon Feb 22, 2010 1:10 pm

Bravo dragane na super temi !! Imas 1 bod od mene ! Trebamo zaustaviti nasilje !
Nazad na vrh Ići dole
https://dosada.forumakers.com
Koljac new age djubradi
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
Koljac new age djubradi


Posts : 431
Join date : 27.01.2010

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimePon Feb 22, 2010 1:52 pm

Problem nasilja kako u skolama, tako i u ostalim ustanovama mozemo rijesiti jedino cvrstim zakonima. A sa obyirom da ne zivimo u drzavi uopste pa ne samo da nemamo zakone nego imamo sveopsti haos. Jasnim politickim uredjenjem bi mogli da rijesimo i ovo pitanje. No, kako stvari idu do toga nece doci.

Nasilje nije smao i nasilje nad ucenicima... Nasilje nad profesorima od strane ucenika, nasilje direktora i opstine nad profesorima, diskriminacija siromasnih ucenika, sve su to problemi nad kojima se treba zamisliti.

Ne vidim svrhu prisustva policajca u skoli ako ti isti ucenici uzivaju droge, opojna sredstva i alkhol u skoli! Jedino sto moze uraditi pojedinac je da sam preuzme inicijative aktivizma! Tu bi dobro mogao da posluzi primjer otpora bez vodje. Naime, kada vidite da neko konzumira marihuanu ili aklohol u krugu skole, zaplijenite mu isto. Sprovedite cin gizickog nasilja nad njim. Stavite mu do znanja da nam nije potrebna slaba omladina i omladina koja se drogira!
Nama treba zdrava omladina! Struktura mladog drustva sa stavom i moralnim vrijednostima a ne slabici koji svojim oblacenjem, muzickim neukusima, neobrazovanoscu i nekulturom odaju procionisticke vrijednosti razorene omladine, placljivci, emo djecica, razni ''maco'' tipovi koji ne znaju kako da se ponasaju prema suprotnom polu i slicno.

Recite ne drogama, recite NE neobrazovanju. Pojedinac ima duznost da se izgradjuje kako fizicki tako i umno.

Mnogo je faktora koji uticu na ovaj konkretan problem. Uzroke mozemo naci u svemu, od slabe ekonomije, preko manipulisanja medija do cionistickih planova pravljenja ''Orvelove'' Evrope.

Koljac
Nazad na vrh Ići dole
Brankomir
Admin
Admin
Brankomir


Posts : 417
Join date : 11.12.2009

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeUto Feb 23, 2010 12:23 am

E u pravu si... tj. jeste bully, nasilnici su prava govna od ljudi. Ali dobro tako oni zive i sigurno su bili zlostavljani dok su bili maleni ili su jednostavno poremeceni. Eto ima isti takav slucaj u mom razredu
Nazad na vrh Ići dole
https://dosada.forumakers.com
DDrraGaaan
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
DDrraGaaan


Posts : 418
Join date : 06.02.2010
Age : 30

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeUto Feb 23, 2010 12:48 pm

Svagdje ima toga......takav je zivot Sad
Nazad na vrh Ići dole
Borec




Posts : 7
Join date : 17.02.2010

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeUto Feb 23, 2010 8:30 pm

Pa, ne računa se kad se pobijemo ono tipa udaris mu samar i to, ali računa se nož i hladno i vatreno oružje... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
DDrraGaaan
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
DDrraGaaan


Posts : 418
Join date : 06.02.2010
Age : 30

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeUto Feb 23, 2010 10:19 pm

Ma sve se racuna....i pistolj i noz i saka u glavu....
Sve je to nasilje (glava u wc solju to sam zaboravio).... Sad
Nazad na vrh Ići dole
j0hNY
Krenulo me sa dosadom
Krenulo me sa dosadom
j0hNY


Posts : 51
Join date : 06.02.2010

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 12:19 am

DDrraGaaan ::
glava u wc solju to sam zaboravio.... Sad
Dragi nas Dragane....izgleda da si imao neugodno iskustvo Nasilje u skolama........ Bom
Cestitam Nasilje u skolama........ Icon_exclaim
Nazad na vrh Ići dole
DDrraGaaan
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
DDrraGaaan


Posts : 418
Join date : 06.02.2010
Age : 30

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 12:22 am

Ja????
Ma ne ja, to drugi dobijaju...ja sam uvjek vladajuca klasa Very Happy
Samo navodim primjere...
Nazad na vrh Ići dole
_.N3m0._
Pokusavam biti dosadan
Pokusavam biti dosadan



Posts : 31
Join date : 18.02.2010

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 9:02 am

al najjace ti je ovo "glava u WC solju" lol.

Mada nazalost ima i takvih slucajeva...
Nazad na vrh Ići dole
DDrraGaaan
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
E sada sam najdosadniji covjek na svijetu
DDrraGaaan


Posts : 418
Join date : 06.02.2010
Age : 30

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeSre Feb 24, 2010 12:38 pm

Nazalost...ima i takvih DEBILA Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
MeTaLLaC

MeTaLLaC


Posts : 8
Join date : 04.03.2010

Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 4:27 pm

pazite se vi, sutra cu ja doci u skolu Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nasilje u skolama........ Empty
PočaljiNaslov: Re: Nasilje u skolama........   Nasilje u skolama........ Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nasilje u skolama........
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Dosada forum :: Obrazovanje :: Srednja skola-
Skoči na: